Як створити інтернет-магазин на Wordpress

Як створити інтернет-магазин на Wordpress

Вордпресс можна впевнено назвати найбільш доброзичливою платформою для створення сайту. Опанувати її зможе, без перебільшення, кожен користувач інтернету. По-перше, це просто, а, по-друге, для цього існує величезна база знань.

Ми пропонуємо вам гайд, як створити інтернет-магазин на WordPress. Навіть якщо ви не маєте навичок програмування та адміністрування вебресурсів, ви можете запустити власний цифровий бізнес.

Що для цього знадобиться

Головне, з чим потрібно визначитися до початку роботи над проєктом, – плагін інтернет-магазину. Не таємниця, що WordPress започатковано як блогову CMS. І хоча на сьогодні її можливості дійсно вражають, вбудованого функціонала для електронної комерції в ній немає. Але це не біда. Його легко компенсують спеціально розроблені доповнення.

Звичайно, кожен плагін специфічний. Щоби вам легше було визначитися, ми пропонуємо познайомитися із найпопулярнішими плагінами для створення інтернет-магазину на Wordpress з нуля.

WordPress плюс WooCommerce

WooCommerce – лідер для перетворення Вордпресса на повноцінний магазин. На час написання статті плагін він був встановлений на понад 5 мільйонах проєктів, а загалом завантажений майже 80 мільйонів разів. Додаток сильно посунув і далі відбирає позиції в конкурентів. 25 % інтернет-магазинів створено саме на ньому.

Які можливості дає WooCommerce

Серед базових функцій WooCommerce:

 • управління товарами;
 • адміністрування замовлень;
 • автоматичний підрахунок податків;
 • налаштування купонів та знижок;
 • формування звітності за операціями, клієнтами, залишками товарів та іншими параметрам.

Розробники плагіна надали велику кількість опцій та налаштувань для максимальної гнучкості інструменту. Але якщо базових можливостей і налаштувань недостатньо, та ваш інтернет-магазин вимагає ширшого функціонала, його завжди можна доповнити аддонами. Плюс – їх багато (понад 300). Мінус – здебільшого вони платні.

Ще одна важлива перевага плагіна – наявність великої бази знань російськомовного форуму. Загалом, це відмінне рішення, що дозволяє створювати та підтримувати інтернет-магазини будь-якого масштабу.

Плагін eCommerce

Понад 10 тисяч активних установок плагіна. Колись один із найпопулярніших інструментів досить швидко поступається у своїх позиціях лідеру галузі – WooCommerce.

Функціонал eCommerce

Основні можливості:

 • завантаження, редагування та налаштування відтворення виводу товарів;
 • управління метатегами;
 • налаштування каталогу (створення та управління категоріями);
 • створення торгових пропозицій (варіацій однотипних товарів із різними параметрами: колір, розмір);
 • налаштування знижкових купонів.

Отже, це досить непоганий інструмент, функціонал якого також можна розширити аддонами, на жаль, лише платними. Але є ще одна проблема, особливо вона актуальна для новачків у сфері електронної комерції – слабка інформаційна база та відсутність підтримки російською мовою. Це досить дивно, якщо врахувати чималу популярність плагіна.

Є ще кілька альтернативних інструментів, але, як демонструє моніторинг, їхня поширеність порівняно невелика та знижується на користь WooCommerce. Тому ми радимо зупинити вибір саме на ньому.

Покрокова інструкція створення інтернет-магазину на WordPress

Домен та хостинг

Першим кроком визначаємося з хостингом та ім’ям майбутнього сайту. Одразу зазначимо, що не варто орієнтуватися на вимоги до хостингу для WordPress. Плагін для інтернет-магазину з таким потужним функціоналом очікувано зажадає чимало ресурсу. Додатково варто враховувати масштаби вашого потенційного проєкту, його ймовірну відвідуваність.

Розробники WooCommerce рекомендують орієнтуватися на такі конфігурації сервера:

 • PHP версії 7.2 або вище;
 • MySQL версії 5.6 або вище або MariaDB версії 10.0 та вище;
 • 128 Мб Пам’яті WordPress;
 • підтримка протоколу HTTPS.

Для дійсно комфортної роботи вашого інтернет-магазину, ймовірно, знадобиться не звичайний віртуальний хостинг, а VPS або оренда повноцінного сервера.

Щодо вибору домену радимо звернутися до SEO-фахівців. Саме ім’я сайту та доменна зона важливі для подальшого просування в пошукових системах. Тому варто або самостійно розібратися в цьому питанні, або звернутися по допомогу до фахівців ще на стадії проєктування інтернет-магазину.

Інсталяція CMS

Є два варіанти, з якими ви можете зіткнутися:

 • хостинг-провайдер надає можливість автоматичної інсталяції системи з панелі управління обліковим записом;
 • потрібно розпакувати дистрибутив на сервері та запустити встановлення вручну.

Оскільки конкретна процедура може залежати від сервісу хостинг-провайдера, радимо дивитися надані їм інструкції. Імовірно, ви знайдете настанову щодо встановлення WordPress на конкретному сервері.

Ось один із прикладів розпакування Wordpress на хостингу:

Підготовка до просування

На цьому етапі вам треба провести мінімальну внутрішню оптимізацію сайту. А точніше підготувати для неї базу. Потрібно:

 • прописати коректні дозволи у файлі, керівним діям сканувальних роботів-robots.txt;
 • створити мапу сайту в XML-форматі (для генерації sitemap.xml є багато безплатних плагінів у репозиторії Wordpress);
 • встановити плагін для SEO (є багато варіантів, серед кращих безплатних варіантів: Yoast SEO, All In One SEO Pack).

Налаштування SEO-плагінів можна доручити фахівцям у сфері просування або провести самостійно, зважаючи на численні інструкції та рекомендації в мережі.

Встановлення плагіна WooCommerce

Зробити це можна з репозиторію WordPress безпосередньо з адміністративної панелі. Альтернативно можна завантажити архів на сервер у теку plugins CMS та активувати доповнення у вкладці зі встановленими плагінами.

Переклад інтернет-магазину

Щоби перевести інструмент з англійської знадобиться інсталювати плагін локалізації. WooCommerce доступний для перекладу на 60 мов світу.

Встановлення шаблону

Необхідно підібрати та встановити тему для магазину. Вибирайте з платних та безплатних варіантів, розроблених спеціально з урахуванням WooCommerce. Завантажити або придбати готовий шаблон можна на сторонніх сайтах та безпосередньо з адмінки. Для цього у вкладці «Теми» треба обрати «Додати теми» та ввести в пошуковий рядок «WooCommerce».

Зараз можна переглянути, встановити та активувати обраний шаблон.

Налаштувати шаблон та плагін WooCommerce

Насправді створення інтернет-магазину на WordPress – це саме встановлення та коректне налаштування WooCommerce. Для коректної роботи та врахування потреб вашого бізнесу потрібно встановити регіональність, валюту, умови оплати та доставки, знижки та націнки, безліч інших опцій. Також потрібно налаштувати зовнішній вигляд основних сторінок інтернет-магазину:

 • картка товару;
 • каталог;
 • фільтр;
 • форма оформлення замовлення;
 • кошик.

Важливо враховувати, що значна частка аудиторії заходить в інтернет-магазини з мобільних пристроїв. Тому під час вибору теми звертайте увагу на адаптивність та швидкість роботи.

Наповнити інтернет-магазин товарами

Це можна зробити як вручну, додаванням та редагуванням кожного товару, так і масово за допомогою імпорту.

Відтепер ви напевно знаєте, як зробити інтернет-магазин на WordPress. 8 нескладних кроків дають змогу самостійно розгорнути свій бізнес у мережі.

Звичайно, це буде базова версія, сучасні багатофункціональні майданчики вимагають значного доопрацювання – від збільшення продуктивності та швидкості, до розробки специфічних вебдодатків та функцій для сайту. Тож, якщо хочете не витрачати час, а бажаєте одразу отримати готовий робочий інструмент для заробітку в мережі, замовляйте створення інтернет-магазину у вебагентстві «Червоний хамелеон».

Давайте обговоримо ваш проєкт