Вордпрес можна з упевненістю назвати найбільш доброзичливою платформою для створення сайту. Опанувати її зможе практично кожен користувач Інтернету. По-перше, це просто, по-друге, є величезна база знань. Для зручності ми пропонуємо вам ґайд зі створення інтернет-магазину на WordPress.
Головне, із чим треба визначитись до початку роботи над проєктом – плагін інтернет-магазину. Адже Вордпрес – відпочатку блогова CMS.
І хоча її можливості вражають, вбудованого функціоналу для електронної комерції у ній немає. Це можна компенсувати за допомогою готових доповнень.
Звичайно, кожен плагін специфічний. Щоб вам було легше визначитись, ми пропонуємо познайомитись із найпопулярнішим плагіном для створення інтернет-магазину на WordPress з нуля.
WooCommerce – лідер для перетворення сайту на Вордпресі на повноцінний магазин. На 2024 рік плагін було встановлено більш ніж на 5 000 000 проєктів, а завантажено 296 366 760 разів. Він потіснив конкурентів і поступається лише Shopify. 19% інтернет-магазинів у світі створено на WooCommerce.
Для України ситуація відрізняється – тут OpenCart перевершує Shopify за популярністю, а WooCommerce охоплює 25% сайтів інтернет-магазинів.
Серед базових функцій WooCommerce:
Розробники плагіна надали багато опцій для забезпечення гнучкості. Але якщо вам потрібен ширший функціонал, то його можна доповнити модулями. Плюс їх багато (більше 800). Мінус – більшість із них платні.
Ще одна важлива перевага плагіна у наявності великої бази знань та україномовного форуму. В цілому, це гарне рішення, що дозволяє створювати та підтримувати інтернет-магазини будь-якого масштабу.
Насамперед визначаємося з хостингом та ім'ям майбутнього сайту. Одразу зазначимо, що не варто орієнтуватися на вимоги до хостингу для Вордпресу.
Плагін для інтернет-магазину з таким потужним функціоналом потребуватиме чимало ресурсу. Також варто враховувати потенційні масштаби вашого проєкту, його можливу відвідуваність.
Розробники WooCommerce рекомендують орієнтуватися на такі конфігурації сервера:
Невеликий інтернет-магазин можна запустити й на віртуальному хостингу. Для середнього ресурсу знадобиться VPS. А для великого проєкту можна орендувати повноцінний сервер.
Щодо вибору домену рекомендуємо звернутися до SEO-фахівців. І саме ім'я сайту, і доменна зона можуть впливати на подальше просування в пошукових системах.
Тому варто ґрунтовно розібратися в питанні та вдатися до допомоги фахівців ще на стадії проєктування інтернет-магазину.
Є 2 можливих варіанти розвитку подій:
Оскільки процедура залежить від хостинг-провайдера, рекомендуємо дивитися надані ним інструкції. З великою ймовірністю ви знайдете посібник із встановлення Вордпреса на конкретному сервері.
На цьому етапі потрібно провести мінімальну внутрішню оптимізацію сайту. А точніше, підготувати базу. Необхідно:
Налаштування SEO-плагінів можна доручити фахівцям у сфері просування. Або здійснити самостійно на підставі інструкцій та рекомендацій в мережі.
Це можна зробити з репозиторію WordPress через адміністративну панель. Альтернативно можна завантажити архів на сервер у папку Plugins та активувати доповнення на вкладці зі встановленими плагінами.
Щоб перекласти платформу з англійської, знадобиться інсталювати плагін локалізації. WooCommerce доступний для перекладу 60 мовами світу.
Необхідно підібрати та встановити тему для магазину. Вибирайте з платних і безкоштовних варіантів, розроблених спеціально з урахуванням WooCommerce.
Завантажити або придбати готовий шаблон можна як на сторонніх сайтах, так і через адмінку. Для цього на вкладці «Теми» потрібно вибрати «Додати теми» та ввести в пошуковий рядок «WooCommerce».
Тепер можна переглянути, встановити та активувати шаблон, що підійшов.
У вузькому сенсі створити інтернет-магазин на WordPress – це встановити й коректно налаштувати WooCommerce.
Для коректної роботи та врахування потреб вашого бізнесу потрібно встановити регіональність, валюту, умови оплати та доставки, знижки та націнки, багато інших опцій. Також потрібно налаштувати виведення основних сторінок інтернет-магазину:
Важливо враховувати, що значна частина аудиторії заходить до інтернет-магазинів з мобільних пристроїв. Тому при виборі теми звертайте увагу на адаптивність, швидкість роботи.
Це можна зробити як вручну, додаючи та редагуючи кожен товар, так і масово за допомогою імпорту. У другому випадку може знадобитись інтеграція з 1С/BAS або іншою системою ERP. Або імпорт даних по товарам з XML, CSV файлів.
Тепер ви знаєте, як зробити інтернет-магазин на WordPress. За 8 послідовних кроків ви можете розгорнути свій бізнес у мережі.
Це буде базова версія, оскільки сучасні багатофункціональні майданчики потребують значного доопрацювання – від збільшення продуктивності до розробки специфічних плагінів і функцій на сайті. Із цим вже складніше впоратися самостійно.
Якщо ви не хочете витрачати час і віддаєте перевагу готовому інструменту для бізнесу, то замовляйте створення інтернет-магазину у веб-агентстві «Червоний хамелеон».