Вираз «сайт під ключ» можна трактувати по-різному. Хтось має на увазі порожній веб-ресурс, що готовий до запуску технічно. Хтось наповнює основні сторінки, щоб полегшити тестування. А хтось із самого початку обговорює із замовником повноцінне наповнення – аж до статей блогу та завантаження повного каталогу товарів.
Щоб допомогти вам розібратися, ми виклали своє бачення питання. Так ви знатимете, на що розраховувати при співпраці з нами. Все, що не входить до стандартного переліку робіт, потрібно обговорювати окремо.
Після короткого пошуку в Гугл, знаходимо цілий перелік пояснень, що таке сайт під ключ. При цьому трапляються як схожі, так і протилежні погляди.
У деяких публікаціях до цієї категорії відносять порожній ресурс, де наповнені лише основні сторінки. При цьому наголошується, що розробка сайту під ключ розуміється в залежності від мети клієнта.
Але такий підхід до термінології видається нам некоректним, оскільки кожне слово чи стійка фраза мають одне чи декілька конкретних значень.
Фразеологізм «під ключ» прийшов до інших галузей з будівництва. І якщо звернутися до класики, то він «у повній готовності».
Коли ж кажуть про сайт під ключ, то мають на увазі відповідний результат процесу розробки. Тобто замовник отримує веб-ресурс «у повній готовності». Звідси:
Розробка сайту під ключ – це комплекс заходів, спрямований на створення веб-сайту, який на момент передачі замовнику не потребує доопрацювань і повністю готовий до запуску.
На наш погляд, це означає, що всі подальші маніпуляції з проєктом клієнт може здійснювати самостійно, без участі розробника.
І тут з'являється можливість для варіативності розуміння, які саме дії замовник може (або хоче) здійснювати сам. Але під мінімальним результатом створення сайту під ключ ми маємо на увазі, що:
Після цього можна автоматично завантажити каталог товарів та/або додати тексти – залежить від особливостей проєкту.
Серед головних переваг створення сайту під ключ:
Якщо підсумувати, то виходить злагоджена командна робота й комплексний результат. А ще – менше часу та занепокоєння під час реалізації проєкту.
Тут все залежить від проєкту. Сайт під ключ – це пакетна пропозиція, яка містить цілий комплекс послуг.
При замовленні такого пакету клієнт позбавляється великої кількості рутини під час розробки. Важливо підібрати підрядника, який працює офіційно та бере на себе відповідальність за кінцевий результат.
Якщо потрібен простий односторінник або сайт-візитка, то тут можна обійтися конструкторами та своїми силами – в разі потреби замовляти лише конкретні доробки.
А коли йдеться про масштабний проєкт зі складним функціоналом, то буде доцільно замовити сайт під ключ.
При замовленні створення сайту під ключ клієнту варто розраховувати на такий мінімум робіт:
За згодою з клієнтом цей перелік можна розширити. Наприклад, розробник може наповнити сторінки контентом або порекомендувати партнера для виконання цього завдання.
Найчастіше до пакету послуг з розробки сайту під ключ не входять:
Але договір може змінювати цей перелік. Наприклад, замовник може поставити завдання щодо складання інструкцій та навчання адміністратора, контент-менеджера роботі зі встановленими або розробленими інструментами. Також ви можете дозамовити SEO просування вже після запуску проєкту.
Розробка інтернет-магазину під ключ має нюанси, пов'язані зі специфікою ресурсу. Такий майданчик повинен спонукати клієнта ознайомитися з інформацією та здійснити покупку. В ідеалі – стати постійним клієнтом.
Серед важливих особливостей розробки інтернет-магазинів під ключ виділимо:
Залежно від ніші для інтернет-магазину перелік розширюється. За бажанням замовника можна вивантажити каталог товарів. Але це треба обговорювати до початку робіт. Тоді у вас на сайті буде все необхідне з моменту запуску.
Робота над створенням кожного веб-проєкту індивідуальна. Але можна виділити низку універсальних етапів розробки:
Етап 1: Знайомство. Коли клієнт висловлює бажання замовити сайт під ключ, йому пропонують заповнити бриф або детально поспілкуватися по проєкту з менеджером. На цьому етапі розробники визначають нішу, в якій працює клієнт, розуміють його очікування від майбутнього ресурсу.
Потім проводиться аналіз. Вивчаються конкуренти, які займають позиції у топі видачі пошукових систем. Виявляються їхні сильні сторони (що можна застосувати на проєкті) та слабкі (чого краще уникнути).
Збираються дані про цільову аудиторію майбутнього сайту. Чим більше інформації – тим краще. Це дозволить опрацювати як структуру, так і юзабіліті сайту по максимуму.
Приклад. Згідно з даними за 2023 рік, як повідомляє сайт biz.nv.ua, 78% українців купують через Інтернет зі смартфона. З них 40% використовують мобільні додатки інтернет-магазинів. Серед покупців переважають жінки, але вже не 26-35 років, а до 25 років.
Отже, аудиторія молода та мобільна. Тому варто передбачити у ТЗ адаптацію сайту до основних розмірів мобільних дисплеїв. А можливо навіть замислитись над створенням мобільного застосунку.
Після аналітики спеціалісти веб-студії будуть готові пропонувати варіанти реалізації ідеї.
Етап 2: Створення ТЗ. На цьому етапі складається технічне завдання на розробку, в якому зазначено важливі особливості майбутнього веб-ресурсу:
Після затвердження техзавдання веб-агентство переходить до його реалізації.
Етап 3. Дизайн, верстка, програмування. Після того, як дизайнери створили макети всіх узгоджених сторінок, а фронтенд-розробники зробили верстку або повноцінний фронтенд (React/Vue.js), настає черга програмістів. Вони інтегрують верстку або розробляють API для обміну даними з фронтендом.
Дії програмістів спрямовані на те, щоб кожен елемент виконував задумані функції. Наприклад, щоб по кліку мишкою на кнопку «Сплатити» клієнт потрапляв на сторінку оплати вибраної платіжної системи.
На цій же стадії здійснюються встановлення модулів, інтеграції із зовнішніми сервісами, імпорт-експорт контенту.
Етап 4. Наповнення та тестування. Сайт має бути наповнений контентом (тексти, фото, відео) у межах, обумовлених техзавданням. Зазвичай, тестування проводиться на тестовому сервері.
Биті посилання, відсутня переадресація, некоректна робота в різних браузерах, функціонал, що погано працює – все це усувається на стадії розробки. Повторно сайт повинен тестуватись після перенесення на «бойовий» сервер.
Етап 5. Розміщення сайту на хостингу та відкриття індексації. Коли всі помилки усунуті, клієнт підтверджує, що роботу виконано, то отримує документацію по проєкту та всі необхідні доступи.
Сайт переноситься на сервер замовника, який попередньо налаштовується під ресурс, та відкривається для користувачів та пошукових систем.
Надалі розробники можуть здійснювати техпідтримку або навчити цьому представника замовника (за домовленістю). Теж саме стосується і просування (SEO, контекстна реклама, розсилки, SMM).
Наше веб-агентство займається створенням eCommerce-сайтів, високонавантажених та складних проєктів, а також розробкою інтернет-магазинів на Laravel під ключ. Наш досвід дозволяє:
Якщо вам потрібен багатофункціональний веб-ресурс для бізнесу онлайн, зв'яжіться з нами – ми обговоримо ваш проєкт і зробимо пропозицію щодо розробки під ключ.