Створення інтернет-магазину меблів Blest

Blest – масштабний проєкт з розробки інтернет-магазину меблів на 1С-Бітрікс з нуля.

Для його реалізації ми розробили 15 детальних технічних завдань на верстку та 14 на програмування. У кожному з них для кожної сторінки, блоку та функції розписано конкретні завдання для розробників.

Верстка та інтеграція сторінок

Дизайн інтернет-магазину розроблявся спеціально для Blest.ua. Клієнт надав набір макетів для верстки шаблону. Наш frontend-розробник створював HTML-шаблони у техніці Pixel Perfect.

Програміст інтегрував шаблони та наповнив функціоналом сторінки інтернет-магазину.

Зручність управління та налаштувань інтернет-магазину

Деякі дані публічної частини сайту були винесені у спеціально розроблений модуль налаштувань сайту, в якому адміністратор сайту швидко та просто змінює потрібні дані у певних місцях.

Були розроблені адміністративні сторінки:

  • для швидких дій щодо зміни ряду опцій для елементів товарного інфоблоку;
  • для імпорту позицій із файлу певного формату.

Багатомовність

На етапі розробки сайту було впроваджено багатомовність.

Функція організована без дублювання інфоблоків та властивостей.

Такий підхід має дві вагомі переваги:

  • не дає роздуватися базі даних веб-ресурсу;
  • виключає складності утримання та контролю інфоблоків адміністратором сайту.

Вибір розташування

Для проекту створено обробник геолокації з визначення розташування користувача, яке впливає на виведення контенту на сайті.

Геолокація зв'язується зі штатним функціоналом встановлення розташування CMS, що у свою чергу дає «з коробки» можливість гнучко налаштовувати служби доставки, оплати та виведення властивостей замовлення під певні регіони і не тільки.

Додатково на сайті реалізовано функціонал вибору міста вручну. Його автоматичне визначення або примусова вказівка ​​є важливою для відображення товарів, акцій, варіантів та служб доставки залежно від їх наявності у населеному пункті.

Можна натиснути на один із запропонованих або почати вводити назву і вибрати потрібний зі списку..

Прискорення сайту

У ході роботи над проектом приділили увагу оптимізації швидкості завантаження сайту:

  • забезпечили виведення зображень у полегшеному для веб форматі WEBP, якщо браузер відвідувача підтримує формат зображень;
  • оптимізували HTML-структуру: прибрали невикористовувані та рідко використовувані форми та блоки, що засмічували код сторінки, вони викликаються лише у потрібний момент та у потрібному місці для відвідувача;
  • впровадили відкладене завантаження сторонніх JS-скриптів;
  • налаштували штатне кешування компонентів, а також кешування компонентів при встановлених фільтрах для зниження навантаження на сервер та базу даних.

SEO та інші роботи в інтернет-магазині

За технічним завданням від оптимізаторів виконали комплекс робіт із технічної SEO-оптимізації, виведення необхідної інформації в коді сторінки та формування даних під поставлені завдання.

Крім цього, в рамках проекту створено низку контентних сторінок із корисною інформацією для відвідувача, сторінки лінійок продукції Blest, дисконтних товарів.

На сайті впроваджено авторизацію/реєстрацію користувачів через соціальну мережу Facebook і через Google-аккаунт.

Розробники провели частковий імпорт товарних позицій зі старого сайту клієнта. Із попереднього проекту спарсили зображення товарів, щоб спростити роботу контент-менеджерам. Зібрали і структуру старого сайту для переадресації на нові URL.

Ми вклалися в стислі терміни, встановлені клієнтом на розробку масштабного інтернет-магазину з унікальним дизайном. І 7 жовтня 2020 року запустили робочий сайт.

На розробку інтернет-магазину було витрачено майже шість місяців. Весь передбачений функціонал працює, як передбачалось.

Ми продовжуємо співпрацю з клієнтом і надалі, удосконалюємо проект та розширюємо його можливості.

Відгук клієнта

Директор департаменту маркетингу і продаж
Інтернет-магазин меблів Blest

Ми вдячні команді веб-агентства Червоний хамелеон за професійний підхід і якісну реалізацію проєкту.

Перед агентством стояло досить складне завдання - підняти новий інтернет-магазин з унікальним дизайном. І важливо було вкластися в мінімально можливі терміни.

У результаті співпраці з веб-студією ми отримали сайт саме таким, яким його уявляли під час замовлення розробки. Програмісти зробили шаблони сторінок під різні пристрої за макетами дизайнера і забезпечили проєкт усіма необхідними функціями.

Хочемо окремо відзначити взаємодію з менеджером. Завдяки глибокому зануренню в проєкт ми отримали не тільки надійного представника наших інтересів у команді веб-студії, а й досвідченого помічника.

Ми продовжуємо взаємодію з Червоним хамелеоном і раді, що знайшли по-справжньому надійного бізнес-партнера.

Весь відгук
Давайте обговоримо ваш проєкт